Podszywali się pod policjantów i wyłudzali pieniądze? Wpadli w Poznaniu

Zatrzymani fałszywi policjanci CBŚP
Zatrzymani fałszywi policjanci CBŚP
policja.pl
policja.plSprawcy zatrzymani na ulicy

Policjanci kryminalni z Bydgoszczy i Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa tzw. metodą "na funkcjonariusza". 40 i 39-latek zatrzymani zostali w stolicy Wielkopolski. Znaleziono przy nich 110 tys. złotych oraz fałszywe legitymacje policjantów CBŚP.

Na trop mężczyzn wpadł bydgoski wydział kryminalny, zajmujący się sprawami oszustw "na wnuczka", czy popularnymi ostatnio "na policjanta". Ze zgromadzonych informacji wynikało, że podejrzani przebywają w Wielkopolsce. Wówczas zaangażowano policjantów z Poznania, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Złapani na ulicy

- 40 i 39-latek wpadli na jednej z poznańskich dróg, gdy wracali z "policyjnej akcji". W trakcie przeszukania pojazdu kryminalni znaleźli pieniądze schowane w podsufitce, w kwocie 110 tysięcy złotych, które pochodziły z przestępstwa - informuje bydgoska policja.

Oprócz dużej kwoty pieniędzy, funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych trzy sfałszowane legitymacje policyjne.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Poznania przedstawili im już dwa zarzuty oszustw. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Autor: ib / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: policja.pl

Pozostałe wiadomości