Podjechali autami, rzucili się na parę z nożami. Nie żyje Bułgar, kobieta w szpitalu

TVN24

Do zabójstwa doszło w Kostrzynie nad OdrąTVN 24 Poznań
wideo 2/2

Podjechali dwoma samochodami i rzucili się na parę. Zadali im ciosy nożami i odjechali. Ranna kobieta trafiła do szpitala, mężczyzny nie udało się uratować. Sprawców zabójstwa z Kostrzyna nad Odrą szuka teraz policja.

Wszystko rozegrało się przed północą na ulicy Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą. Jak opisują osoby, które widziały nagranie z kamery monitoringu, przed kamienicę podjechały dwa samochody na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Wysiadła z nich grupa 5-6 mężczyzn, którzy zaatakowali parę. Wiele wskazuje na to, że znali się oni wcześniej i wyszli przed dom na ich sygnał.

- Zostali zaatakowani przez nieustalonych jeszcze dotąd napastników. Mężczyzna został kilkukrotnie ugodzony nożem. Niestety, zadane obrażenia były na tyle rozległe, że jego życia nie udało się uratować, o co walczyli jeszcze policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Młodsza kobieta również została zaatakowana nożem. Medycy walczą o jej życie - podaje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Ofiary to 32-letni obywatel Bułgarii i jego 26-letnia partnerka, również obywatelka Bułgarii.

Szukają sprawców

Jak mówi Maludy, ofiary nie były przypadkowe. Grupa zamierzała zaatakować właśnie te osoby.

Trwają poszukiwania sprawców. W nocy w mieście policja organizowała blokady, jednak nie udało się na nich zatrzymać podejrzanych. Policjanci cały czas szukają świadków zdarzenia i zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu, które pomogłyby ustalić numery tablic rejestracyjnych samochodów, kierunek, w którym, się poruszali, a także ile osób odpowiedzialnych jest za zabójstwo.

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań