Po wybuchu gazu dziewięć osób nadal w szpitalu. "Pierwsze wypisy w środę"

Poznań

TVN 24 PoznańW szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim przebywa 7 osób, w tym dziecko

Dziewięć osób wciąż przebywa w szpitalach po czwartkowym pożarze w Jankowie Przygodzkim (woj. wielkopolskie). Na środę planowane są pierwsze wypisy pacjentów przebywających w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze odwiedzili także osoby poszkodowane, które nie wymagały hospitalizacji.

Stan dwojga pacjentów, którzy trafili do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich lekarze oceniają jako stabilny.

- Pacjenci są przytomni, w kontakcie. Jedna z tych osób zostanie dziś poddana operacji - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka placówki dr Justyna Glik.

Dziecko dłużej w szpitalu

W piątek do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim zgłosiły się dwie kolejne osoby. Leczenie kontynuuje tu teraz siedem osób, w tym dziecko.

- Wszyscy pacjenci są w stanie ogólnym dobrym. Pierwsze wypisy do domu osób dorosłych planowane są około środy. Dziecko z pewnością będzie wymagało dłuższego leczenia – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Joanna Pawlaczyk.

Pracownicy szpitala odwiedzili mieszkańców Jankowa Przygodzkiego i sprawdzali ich stan zdrowia. Jak oceniono żadna nowa osoba nie potrzebuje leczenia szpitalnego.

Zginęły dwie osoby

Do wybuchu gazociągu doszło w czwartek około godz. 13.30. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych - wynika z najnowszych informacji. Spłonęło 10 budynków mieszkalnych i dwa gospodarcze. W piątek prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBUCHU GAZU W JANKOWIE PRZYGODZKIM

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: FC/b / Źródło: TVN 24 Poznań / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań