TVN24 | Poznań

Zderzenie z kombajnem. Dziecko i ciężarna kobieta w szpitalu

TVN24 | Poznań

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Zderzenie kombajnu z busem. Kobieta w ciąży i dziecko w szpitaluTVN24
wideo 2/6
TVN24Zderzenie kombajnu z busem. Kobieta w ciąży i dwoje dzieci w szpitalu

32-letnia kobieta w ciąży i dziecko trafili do szpitala po zderzeniu busa z kombajnem na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Plewnia koło Kalisza (Wielkopolskie). Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 15. Kombajnem podróżował jeden mężczyzna, a busem jechało pięć osób - troje dzieci, kobieta w ciąży i mężczyzna. Jak ustalili wstępnie policjanci, w stronę Kalisza pierwszy jechał kombajn, za nim samochód ciężarowy, a dopiero dalej bus.

- Kierowca busa podjął manewr wyprzedzania. W tym samym momencie kierowca kombajnu skręcał w lewo do posesji i doszło do zderzenia pojazdów - mówi aspirant Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zderzenie z busem koło KaliszaTVN24

Kobieta w ciąży i dziecko w szpitalu

Straż pożarna wstępnie informowała o tym, że do szpitala trafiła 32-letnia kobieta w ciąży i dwoje dzieci. Jaworska-Wojnicz ustaliła jednak, że razem z 32-latką do szpitala trafiło ostatecznie jedno dziecko.

- Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono, że osoby opuściły pojazd o własnych siłach - przekazał Łukasz Gołębiowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Podróżujący busem to obywatele Rumunii. Policja wyjaśnia teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w miejscowości Plewnia

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24