Poznań

"Zyski z handlu narkotykami inwestował w nieruchomości i samochody"

Poznań

[object Object]
Za nielegalną gotówkę 24-latek miał kupować sprzęty KPP Piła
wideo 2/6

Ponad ćwierć miliona złotych - tyle 24-latek z Piły miał zarobić na handlu narkotykami. Zdaniem śledczych zyski inwestował w nieruchomości i samochody. Mężczyzna wpadł w ręce policji, a wraz z nim pięć osób, które miały mu pomagać.

W czwartek pilscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie amfetaminy.

- Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kilogramów substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tysięcy złotych – tłumaczyła Żaneta Kowalska, rzecznik policji w Pile.

Jak dodała, na wniosek policji oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, sąd zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Inwestycje z pieniędzy za narkotyki

- Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych – wskazała Kowalska. Jak tłumaczyła, mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował samochody oraz nieruchomości na inne osoby. Oni też usłyszeli zarzuty. - Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 22 do 53 lat, wobec których prokurator zastosował środki wolnościowe. 24-letni mężczyzna oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 8 lat więzienia.

Nielegalną gotówkę 24-latek miał inwestować w auta i nieruchomości KPP Piła

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piła

Pozostałe wiadomości