TVN24 | Poznań

"Odwrócił głowę i skręcił w najbliższą uliczkę". Ukrywał się przed policją od 14 lat

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
PAP/TVN24
Do zdarzenia doszło w Pile
Do zdarzenia doszło w Pile Google Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło w Pile

Od kilkunastu lat skutecznie unikał policji. 42-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymała pilska policja. Zgubiły go nerwy i gwałtowny manewr.

Tylko w styczniu policjanci z Piły (woj. wielkopolskie) zatrzymali 40 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jedną z tych osób jest zatrzymany we wtorek 42-latek.

- Podczas mijania się z policyjnym radiowozem mężczyzna gwałtownie odwrócił głowę, a następnie skręcił w najbliższą możliwą uliczkę. Policjanci zawrócili za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 42-latek jest osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym - poinformował mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Dodał, że zatrzymany to mieszkaniec Piły, który od 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał świadomość, że cały czas jest poszukiwany; z tego powodu od wielu lat przebywał za granicą, sporadycznie pojawiając się w kraju. - Chcąc uniknąć aresztowania często zmieniał miejsca zamieszkania i samochody. Pojazd, którym poruszał się podczas kontroli, kupił dwa dni wcześniej. Za popełnione w przeszłości oszustwa poszukiwany najbliższe 1,5 roku spędzi w zakładzie karnym – zaznaczył Panglisz.

Autor:aa

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piła

Pozostałe wiadomości