Uciekał przed policją, uderzył w inne auta. Sześć osób rannych

TVN24

Do wypadku doszło w Ostrowie Wielkopolskimostrow24.tv
wideo 2/4

Sześć osób trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło w Ostrowie Wielkopolskim. Uciekający przed policją kierowca uderzył w auta jadące z przeciwka.

Do zdarzenia doszło około godziny 9 przy ulicy Sadowej w Ostrowie Wlkp.

Wszystko zaczęło się od usiłowania kradzieży samochodu. Kiedy patrol policji przyjechał, sprawca usiłowania kradzieży wsiadł do audi na niemieckich numerach rejestracyjnych i z kierowcą zaczęli uciekać.

Zakleszczeni w aucie

Pościg rozpoczął się na ul. Strzeleckiej w Ostrowie Wlkp. - Uciekający przed policją nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania się, dlatego policjanci rozpoczęli pościg – informuje Małgorzata Łusiak z ostrowskiej policji. Podczas ucieczki doszło do zderzenia samochodu z dwoma pojazdami nadjeżdżającymi z przeciwnej strony. Dwie osoby były zakleszczone w samochodzie i konieczne było wycinanie ich za pomocą sprzętu hydraulicznego.

- Sześć osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala – powiedziała rzecznik. Wśród poszkodowanych są uciekający. Stan trzech osób jest średni, dwie mają lekkie obrażenia. Ostatnia z osób, po badaniach, opuściła szpital.

Na miejscu zdarzenia trwają czynności policji. - Podejrzewamy, że samochód, którym uciekali, także był kradziony – powiedziała Łusiak.

Autor: FC/gp / Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: ostrow24.tv