Wyrywał kable z tężni, demolował toaletę. "Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam to nagranie"

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN 24
Zniszczył toaletę i miejską tężnię solankową. 20-latek z zarzutamiFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
wideo 2/6
FB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa WielkopolskiegoZniszczył toaletę i miejską tężnię solankową. 20-latek z zarzutami

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali pijanego 20-latka, który chwilę wcześniej wyrywał kable z tężni solankowej i demolował miejską toaletę. "Mówimy głośne 'nie' aktom wandalizmu!" – pisze prezydent miasta Beata Klimek. I publikuje nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zajście.

Nagranie z monitoringu zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak zakapturzona postać zdecydowanym krokiem wchodzi na drewnianą ławkę miejskiej tężni solankowej i zaczyna wyrywać przewody, które są podłączone pod sufitem. Krok po kroku odrywa kolejne metry kabli, miejsce jest coraz mniej oświetlone. W końcu zeskakuje na ziemię, wyrywa jeszcze ostatni fragment, zbiera przewody w dłoń i odchodzi. Później widać jeszcze, jak mocno uderza w budynek toalety miejskiej dużym przedmiotem w kształcie pałki.

Wandal wspiął się na ławkę tężni i zaczął niszczyć jej oświetlenieFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Mężczyzna uderzał też metalową pałką w budynek toaletyFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie"

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 7 stycznia, po godzinie 22, nagranie ze zdarzenia prezydent pokazała w piątek wieczorem.

"Nie ma naszej zgody na niszczenie i dewastację wspólnego mienia. Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie z dewastacji naszej pięknej tężni oraz toalety w Parku Miejskim. Mówimy głośne NIE aktom wandalizmu!" – skomentowała Beata Klimek.

- O tej sytuacji policjanci zostali powiadomieni przez inne osoby, które przebywały na terenie parku. Pojechali we wskazane miejsce, na parkingu nieopodal zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez świadków – relacjonuje Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Powyrywał kable, chodził z nimi wokół konstrukcjiFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

"Szkody na co najmniej 10 tysięcy złotych"

Obaj zostali zatrzymani. Jak się szybko okazało, byli nietrzeźwi. Kiedy składali wyjaśnienia, wyszło na jaw, że za zniszczenia odpowiada tylko jeden z nich: 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. - Miał przy sobie metalową pałkę. Teraz odpowie przed sądem, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia – kończy Michaś.

- Miasto będzie oskarżycielem posiłkowym w sprawie. Będziemy domagać się zwrotu środków w ramach wyrządzonych szkód, szacujemy je na kwotę co najmniej 10 tysięcy złotych – podsumowuje Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawca zniszczył jedną z lampFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Miasto wycenia straty na około 10 tys. złFB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Autor:ww/gp

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: FB/Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego