Kokaina w kartonie z bananami. Pochodziły z Ekwadoru, do Polski nadane zostały z jednego z unijnych krajów

Aktualizacja:
Autor:
FC/gp
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim
Do zdarzenia doszło w Ostrowie WielkopolskimGoggle Earth Pro
wideo 2/11
Goggle Earth ProDo zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim

Na dnie kartonu z bananami w jednym z marketów w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono paczki z kokainą. W sumie znaleziono 19 kilogramów tego narkotyku o wartości około pięciu milionów złotych.

Kokainę ukrytą w bananach znaleziono w piątek w jednym z supermarketów w Ostrowie Wlkp. Narkotyki leżały na dnie jednego z kartonów z owocami.

Ustalą miejsce przeładunku

- W bananach znaleziono 19 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej pięciu milionów złotych - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Wszczęto śledztwo. - Postępowanie będzie się toczyć w kierunku wewnątrzwspólnotowego przemytu środków odurzających o znacznej wartości i ilości. Za takie przestępstwo grozi kara od trzech do 15 lat więzienia - powiedział Meler.

Owoce nadano z jednego z krajów Unii Europejskiej, ale pierwotnym krajem, z którego pochodziły, był Ekwador.

- Na dalszym etapie zachodzi konieczność wykonania szeregu czynności zmierzających do ustalenia dokładnego miejsca wyładunku, jak również dokładnego miejsca przesyłania i transportu tej konkretnej partii bananów - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Karton z bananami i kokainą na polskiej wsi. "Ślad prowadzi do Ekwadoru"
Karton z bananami i kokainą na polskiej wsi. "Ślad prowadzi do Ekwadoru" (materiał archiwalny)Karton z bananami i kokainą w sklepie spożywczym. Właściciel sklepu otworzył paczkę i wezwał policję.Fakty TVN

Autor:FC/gp

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości