Poznań

Ośmiu kandydatów chce rządzić Poznaniem

Poznań

TVN 24, mat. wyborcze, UM Szklarska PorębaKandydaci na prezydenta Poznania

R. Grobelny, Dziuba, Lewandowski, Wudarski, Kopacz, Wachowska-Kucharska, B. Grobelny, Jaśkowiak - to nazwiska ośmiorga kandydatów, którzy będą ubiegać się o fotel prezydenta miasta Poznania.

Już za niespełna miesiąc wyborcy podejmą decyzję, kogo wybrać na prezydenta Poznania. Wyłonią go spośród ośmiorga kandydatów.

Po raz kolejny w wyborach wystartuje niezrzeszony Ryszard Grobelny, który władzę sprawuje już od 1998 r. Jego najpoważniejszym kontrkandydatem wydaje się Tadeusz Dziuba z PiS-u, były wojewoda wielkopolski, a także aktualny poseł na sejm RP.

W mocnej opozycji do obecnego prezydenta staje Tomasz Lewandowski z SLD. Poznański radny upatruje swojej szansy na fotel prezydenta w otwartej krytyce postępowań Grobelnego.

Ponownie w wyścigu o prezydenturę wystartuje Jacek Jaśkowiak z PO. W 2010 r. uzyskał wynik na poziomie 9 proc., co nie pozwoliło mu na osiągnięcie celu.

Nowymi graczami na scenie politycznej są Zygmunt Kopacz (Kongres Nowej Prawicy JKM), Maciej Wudarski (Prawo do Miasta) i jedyna kobieta w tej walce, czyli Anna Wachowska-Kucharska (KWW Anny Wachowskiej-Kucharskiej) oraz Bogdan Grobelny (KWW Lista Bogdana Grobelnego).

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24, mat. wyborcze, UM Szklarska Poręba

Pozostałe wiadomości