Ogrzewany konfesjonał i dzwony na pilota

Poznań

TVN 24Targi Sakralia potrwają do czwartku

Ogrzewane ławki czy konfesjonały, dzwony na pilota, nowoczesne rzutniki do kościoła. Takie nowinki techniczne można zobaczyć na poznańskich targach Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia".

Hitem targów są ogrzewane ławki. Nowatorska forma ogrzewania została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak przekonuje producent ławek, firma Kamo z Chośnicy, urządzenie wystarczy włączyć około pięciu minut przed rozpoczęciem mszy.

Co więcej, ogrzewanie można włączyć w poszczególnych sektorach, dopasowując je w ten sposób do liczby uczestników nabożeństwa. Elementy grzewcze umieszczone są w obiciu, którym wyściełane są ławki. Nagrzewają się maksymalnie do temperatury ok. 36 st. C, czyli temperatury ludzkiego organizmu. Ogrzewane ławki działają na prąd i można je sterować z zakrystii.

Szopki z diodami

Przed nadchodzącą zimą to właśnie nietypowe formy ogrzewania cieszą sie największym zainteresowaniem zwiedzających.

Na targach nie brakuje także innych nowatorskich rozwiązań. Zobaczyć można m.in. dzwony kościelne sterowane pilotem, nowoczesne rzutniki multimedialne, energooszczędne ruchome szopki bożonarodzeniowe z użyciem diod LED i programy komputerowe pomagające w inwentaryzacji cmentarzy.

Tragi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia" trwają do czwartku w pawilonie nr 3. Dla duchownych przygotowano także specjalne seminaria i wykłady.

Autor: FC/par / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Międzynarodowe Targi Poznańskie | Marcin Melanowicz