Ochrona okradała parkomaty

Poznań

tvn24Automat parkingowy

Pod koniec sierpnia policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy wykradali pieniądze z miejskich parkomatów. Jak się okazało, byli to pracownicy firmy ochroniarskiej, zajmującej się... obsługą automatów parkingowych. To już drugi taki przypadek w tym roku.

Pierwsi pracownicy firmy ochroniarskiej za okradane parkomatów zostali zatrzymani w kwietniu tego roku. Kolejni pracownicy tej samej firmy zostali zatrzymani 29 sierpnia przez policję w Wydziału Gospodarczego Komendy Miejskiej Poznań – Stare Miasto.

Z parkomatu do kieszeni

Sposób działania dwójki był podobny do poprzedników.Mężczyźni w ramach swoich obowiązków wymieniali kasetki z pieniędzmi z pełnych parkometrów. Pieniądze, zamiast do kasetek, trafiały do ich kieszeni. W końcu lżejsze lub prawie puste kasetki wzbudziły podejrzenia.

Sprawą zajęli się policjanci. Znaleźli sposób, aby ustalić kto i w jaki sposób okrada parkingowe automaty.

8 tysięcy strat

Zatrzymana dwójka to mężczyzn w wieku 27 i 51 lat. Podczas przeszukania samochodu jednego z nich policjanci znaleźli reklamówkę, a w niej ponad 800 złotych w monetach o nominałach od 10 groszy do 5 złotych. Pieniądze mężczyzna ukradł z automatu parkingowego tuż przed zatrzymaniem.

Do momentu zatrzymania łupem dwójki padło ponad 8 tys. złotych.

Autor: mw/roody / Źródło: KWP Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24