TVN24 | Poznań

Podziemnymi tunelami dostali się do kościoła

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Kradzież w kościele w Obrzycku. Zatrzymano jedną z trzech osóbLubuska policja
wideo 2/2
Lubuska policjaKradzież w kościele w Obrzycku. Zatrzymano jedną z trzech osób

Za kradzież 1,5 tysiąca złotych z kościoła w Obrzycku odpowiada trzech mężczyzn - ustalili międzyrzeccy policjanci. Na razie zarzuty usłyszał jeden z podejrzanych. - Zatrzymanie pozostałych dwóch to tylko kwestia czasu - mówi rzecznik tamtejszej policji.

Policjanci z Międzyrzecza (woj. lubuskie) rozwikłali sprawę tajemniczej kradzieży w kościele w Obrzycku. Do zdarzenia doszło pod koniec marca. Złodziej dostał się do kościoła jednym z kanałów ciepłowniczych, wyważył właz w świątyni i zabrał z niej kasetkę z datkami na cel charytatywny.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Rabusie skorzystali z tunelu prowadzącego do kościołaLubuska policja

- Żeby się do nich dostać najpierw musieli jednak przeciąć metalową kłódkę. Po przejściu ciemnej i ciasnej piwnicy złodzieje weszli do wewnątrz kościoła skąd ukradli plastikową kasetę z zawartością pieniędzy w której wierni składali datki, również te na cele charytatywne. Powstałe straty oszacowane są na 1500 złotych – przypomina sierż. Sztab. Mateusz Maksimczyk z międzyrzeckiej policji. 

Było ich trzech

Na miejscu zdarzenia pracował policyjny technik, który skrupulatnie zabezpieczył ślady kryminalistyczne powstałe na miejscu zdarzenia. Do pracy przystąpili również funkcjonariusze operacyjni, którzy rozpoczęli intensywne i wytężone typowania sprawców przestępstwa.

- Międzyrzeccy mundurowi postawili sobie za punkt honoru rozwikłanie tej zagadkowej kradzieży i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości ich sprawców. Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego oraz ustalenia operacyjne przyniosły oczekiwane efekty.Wytypowano trzech podejrzanych mieszkańców gminy Międzyrzecz w wieku od 35 do 40 lat. Niedługo później doszło do zatrzymania pierwszego z nich – poinformował Maksimczyk.

Policjanci ustalili kim są sprawcyLubuska policja

Policjanci ustalili tożsamość pozostałej dwójki. - Ich zatrzymanie to kwestia czasu - dodaje rzecznik.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja