Turniej piłkarski na rzecz chorej dziewczynki przerwali pseudokibice

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/ks
Źródło:
TVN 24 Poznań
Oborniki: bójka na piłkarskim turnieju dla chorej MichalinyTVN24
wideo 2/13
TVN24Oborniki: bójka na piłkarskim turnieju dla chorej Michaliny

Pseudokibice Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa przerwali piłkarski turniej charytatywny w Obornikach w Wielkopolsce. Policja zatrzymała w tej sprawie cztery osoby. - Cały czas trwa ustalanie tożsamości pozostałych uczestników - informują funkcjonariusze.

W sobotę w Obornikach pod Poznaniem odbywał się charytatywny turniej piłkarski, z którego dochód miał być przeznaczony na rzecz Michaliny, siódmoklasistki chorej na białaczkę. Turniej zorganizowali kibice Lecha Poznań, a w akcję włączyli się lokalni przedsiębiorcy, restauracje, salony urody i siłownie.

Pseudokibice przerwali turniejBiuletyn Oborniki

W piłkę grały drużyny zgłoszone przez miejscowe firmy, oprócz tego odbywały się licytacje różnych fantów, m.in. koszulek piłkarskich przekazanych choćby przez Karola Linettego czy Bartosza Ślusarskiego.

Chcieli zerwać flagę Lecha Poznań

Sportową atmosferę zakłócili jednak pseudokibice Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. W trakcie jednego ze spotkań wpadli na boisko i usiłowali zerwać flagę "Kolejorza". Doszło do przepychanek i bójki między kibicami.

- Grupa chuliganów ze Śląska i Warszawy doprowadziła do bójki i przerwania imprezy. Później uciekli. Policjanci ustalili, że była to około trzydziestoosobowa grupa. Cztery osoby już zostały przez policjantów zatrzymane, cały czas trwa ustalanie tożsamości pozostałych uczestników - informuje Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Turniej odbywał się w Obornikach

Zatrzymane cztery osoby pochodzą ze Śląska. To mężczyźni w wieku 24-32 lat. Jeden z nich usłyszał zarzut udziału w bójce, pozostała trójka prawdopodobnie zostanie przesłuchana we wtorek.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Oborniki proszą osoby, które posiadają nagranie z niedzielnego turnieju charytatywnego, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Obornikach pod numerem telefonu 61 29 75 200 lub z najbliższą jednostką policji - apeluje Leśnik.

Źródło: TVN 24 Poznań

Autor:FC/ks

Źródło zdjęcia głównego: Biuletyn Oborniki