Poznań

Nowa baza dla poznańskich informatyków

Poznań

Miasto PoznańCentrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych stanie przy ul

Uniwersytet Ekonomiczny pęka w szwach, ale niedługa ma być w nim nieco luźniej. Na ulicy Towarowej ruszyła budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Za dwa lata do nowego budynku przeprowadzą się studenci Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

Budowa centrum była planowana od wielu lat. Przez ten czas między budynkiem C Uniwersytetu Ekonomicznego a Akademią Muzyczną straszyła dziura. Teraz ubytek zostanie uzupełniony.

Fasada budynku ma być zrobiona z piaskowca i będzie nawiązywać do najstarszych budynków w pobliżu - Collegium Minus i Zamku, kolumny do budynku uniwersytetu po drugiej stronie ulicy zaś przeszklona ściana do nowoczesnej formy Akademii Muzycznej.

75% Altum

Budynek będzie miał pięć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne. W sumie o 13 pięter mniej niz Collegium Altum. Mimo to jego powierzchnia będzie jedynie o 25% mniejsza niż czerwonego wieżowca. Znajdzie się w nim pięć nowoczesnych dużych laboratoriów komputerowych dla około czterystu studentów oraz skomputeryzowane pokoje konsultacji indywidualnych. W części podziemnej ulokowane będzie około stu miejsc parkingowych oraz pomieszczenia techniczne, zaplecze socjalne i pomieszczenia gospodarcze. Gmach zostanie wyposażony m.in. w nowoczesny system sterowania BMS, kontrolujący urządzenia i sieci w budynku.

UE dla UEP

W obiekcie znajdzie siedzibę Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP z katedrami: Ekonomii Matematycznej, Informatyki Ekonomicznej, Logistyki Międzynarodowej, Technologii Informacyjnych.

Budynek przy ul. Towarowej 55 ma zostać oddany do użytku pod koniec 2014 r. Projekt obiektu wykonało Autorskie Studio Architektury "Atrium" - Marian Urbański z Poznania. Budowa pochłonie 74 mln zł z czego aż 45 mln zł stanowią pieniądze z Unii Europejskiej.

Autor: FC/par / Źródło: TVN 24 Poznań / Miasto Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Poznań

Pozostałe wiadomości