Potrącił rowerzystę i uciekł. "Policjanci mogą już po mnie przyjechać"

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC/aa/ks
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Policja o tragicznym wypadku w NiepruszewieTVN24
wideo 2/9
TVN24Do wypadku doszło w Niepruszewie

W Niepruszewie (woj. wielkopolskie) doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, w nocy trwała za nim obława. Nad ranem w sprawie zatrzymano 19-latka. - Zadzwonił na komisariat i powiedział: policjanci mogą już po mnie przyjechać - mówi rzecznik wielkopolskiej policji.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 18 na pograniczu miejscowości Niepruszewo i Cieśle pod Bukiem (woj. wielkopolskie). Na wąskiej, nieoświetlonej drodze i przy bardzo złych warunkach pogodowych.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Strażacy pomagali policji
OSP Buk

- Na ulicy Starowiejskiej znaleziono na drodze mężczyznę. Został on śmiertelnie potrącony przez samochód. Ofiara prawdopodobnie jechała rowerem - informował dyżurny wielkopolskiej policji.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzeniaKWP Poznań

Około dwa kilometry od miejsca zdarzenia odnaleziono samochód, który brał udział w wypadku, ale nie było w nim kierowcy. Maska auta była wyraźnie uszkodzona.  - Jest obława i pościg za kierowcą - informowała wielkopolska policja.

"Policjanci mogą już po mnie przyjechać"

Nad ranem 19-letni mężczyzna sam skontaktował się z policją. - Wrócił do domu i zadzwonił do miejscowego komisariatu policji. Powiedział: policjanci mogą już po mnie przyjechać. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

19-latek nie ma prawa jazdy. Mężczyzna jeszcze nie został przesłuchany. Jak podaje policja, na razie trwają czynności administracyjne takie jak np. pobieranie odcisków palców. - W sprawie dalszych czynności będziemy współpracować z prokuraturą - dodaje Borowiak.

Na razie wiadomo, że tuż po zatrzymaniu sprawdzono alkomatem trzeźwość zatrzymanego. Badanie wykazało, że 19-latek był trzeźwy. Do dalszych badań pobrano od niego próbki krwi.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi nawet 8 lat więzienia.

Do wypadku doszło w Niepruszewie
Mapy Google, tvn24.pl

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

FC/aa/ks