Rowerzysta nie przeżył, on miał uciec z miejsca wypadku. Jest zarzut dla 19-latka

Autor:
ww/ks
Źródło:
TVN 24
W Niepruszewie zginął rowerzysta. Podejrzany 19-letni kierowca
W Niepruszewie zginął rowerzysta. Podejrzany 19-letni kierowcaTVN24
wideo 2/3
TVN24W Niepruszewie zginął rowerzysta. Podejrzany 19-letni kierowca

Wypadek miał spowodować wieczorem. Porzucił auto. Rano zadzwonił na policję i powiedział, że mogą po niego przyjechać. Rowerzysta - ofiara zdarzenia - zginął na miejscu. 19-latek w czwartek usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.

- 19-latek został już przesłuchany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ponieważ uciekł z miejsca wypadku, zamiast ośmiu grozi mu do 12 lat więzienia - przekazała prokurator Iwona Bartolik z Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Mężczyzna - jak mówi prokurator - przyznał się do winy. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Znaleziono martwego mężczyznę. Rozpoczęła się obława

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 18 na pograniczu miejscowości Niepruszewo i Cieśle niedaleko Buku (woj. wielkopolskie). Na wąskiej, nieoświetlonej drodze i przy bardzo złych warunkach pogodowych. - Na ulicy Starowiejskiej znaleziono na drodze mężczyznę. Został on śmiertelnie potrącony przez samochód. Ofiara prawdopodobnie jechała rowerem - informował dyżurny wielkopolskiej policji.

W Niepruszewie zginął rowerzystaTVN24

Około dwa kilometry od miejsca zdarzenia odnaleziono samochód, który brał udział w wypadku, ale nie było w nim kierowcy. Maska auta była wyraźnie uszkodzona. Rozpoczęła się policyjna obława.

Maska porzuconego samochodu była zniszczonaKWP Poznań

Nad ranem 19-letni mężczyzna skontaktował się z policją. - Wrócił do domu i zadzwonił do miejscowego komisariatu policji. Powiedział: policjanci mogą już po mnie przyjechać. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

19-latek nie ma prawa jazdy. Poranne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Do dalszych badań pobrano od niego próbki krwi.

Źródło: TVN 24

Autor:ww/ks

Źródło zdjęcia głównego: OSP Buk, KWP Poznań

Pozostałe wiadomości