Poznań

Niedźwiedziarnia coraz bliżej. Wmurowano kamień węgielny

Poznań

Zoo PoznańPrace budowlane ruszyły już w marcu, dopiero 1 lipca wmurowano kamień węgielny

Na terenie Nowego Zoo na Malcie wmurowano kamień węgielny pod budowę wybiegu dla niedźwiedzi. Trzy pierwsze - Misza, Borys i Wania - w listopadzie wprowadzą się do Poznania.

- Poznańska niedźwiedziarnia będzie przykładem nowego znaczenia ogrodów zoologicznych. To dziś nie tylko miejsca pokazów zwierząt. To także miejsca ochrony gatunków, a - jak pokaże nasz przykład - i stwarzanie lepszych warunków życia zwierząt w niewoli - mówił podczas wmurowania kamienia węgielnego prezydent Poznania Ryszard Grobelny.3 hektary dla niedźwiedzi

Inicjatywa zbudowania azylu dla niedźwiedzi brunatnych powstała w 2011 roku, dzięki Fundacji Vier Pfoten, która postanowiła sfinansować całą inwestycję. Będzie to całoroczny azyl w formie ekspozycji z wyposażeniem oraz wybiegiem. Poznański Ogród Zoologiczny przeznaczył na ten cel obszar 3 hektarów wraz z zapewnieniem opieki weterynaryjnej oraz nadzór merytoryczny nad zwierzętami.

Projekt ten ma na celu zapobieganie nielegalnemu utrzymywaniu w niewoli niedźwiedzi.

Pierwsze zamieszkają w listopadzie

- Przewidywany okres zakończenia I etapu budowy to październik tego roku. A pierwsze niedźwiedzie mogą przybyć do Poznania w listopadzie - zapowiada dyrektor zoo, Lech Banach.

W nowej niedźwiedziarni zamieszkają trzy niedźwiedzie ze schroniska w podwarszawskich Korabiewicach. Misza, Borys i Wania zostały porzucone przez rosyjski cyrk, w którym były pozbawione dobrej opieki, niedożywione i przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach.

Autor: fc/roody / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Zoo Poznań

Pozostałe wiadomości