Poznań

Niechciane dzieci MPK Poznań. Trzy autobusy na sprzedaż

Poznań

MPK PoznańMAN NL 202

16-letnie MAN i długi neoplan oraz rok młodszy od nich krótki neoplan - te trzy autobusy wystawiło na sprzedaż poznańskie MPK. - Każdy może je kupić, chociaż nie zdarzyło się jeszcze, żeby któryś z naszych starych wozów trafił w ręce kolekcjonera - przyznaje Dariusz Musielski z MPK Poznań.

Za 15-letniego, dwudrzwiowego neoplana N4009 trzeba zapłacić 14 760 zł. Droższy jest jego dłuższy i starszy brat - N4020, który kosztuje 19 680 zł. Najdroższy z całej trójki jest MAN NL 202, za którego poznański przewoźnik chciałby 22 140 zł.

Kupują mniejsi bracia

- Sprzedajemy autobusy za cenę nie niższą niż rynkowa. Jeśli nie ma na nich chętnych w tych cenach, zostawiamy je na części - tłumaczy Musielski.

Oddanie autobusu na złom przyniosłoby 5-6 razy mniejszy zysk niż ze sprzedaży po cenie rynkowej.

Zwykle wycofywane z ulic Poznania pojazdy kupują inni, mniejsi przewoźnicy. - W 2010 r. kilka sztuk naszych ikarusów sprzedaliśmy do Częstochowy, gdzie miały pełnić rolę rezerwowych autobusów - mówi Musielski. Były to pojazdy z 1994 r., zaledwie 2-3 lata starsze od wystawionej obecnie trójki.

Wysłużyły swoje

- Sprzedawane teraz pojazdy to autobusy niskopodłogowe. Każdy z nich przejechał około milion kilometrów w trudnych, miejskich warunkach. Wszystkie są sprawne technicznie, choć dwóm skończył się już przegląd - wyjaśnia pracownik MPK.

Autobusy można zobaczyć w zajedniach MPK między godz. 7.00 a 15.00. Neoplany stoją przy ul. Warszawskiej, a MAN przy ul. Kaczej.

Więcej o autobusach można przeczytać tutaj.

Autor: FC/mz/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: MPK Poznań

Pozostałe wiadomości