Poznań

"Nie golić się i nie depilować brwi". Casting do filmu o Powstaniu Wielkopolskim

Poznań

archiwum prywatneStatyści będą wystylizowani w klimacie epoki

Wiek, płeć i tusza nie grają roli. W cenie są bokobrody, niewydepilowane brwi i słowiańska uroda. Nie wchodzą w grę irokezy, azjatyckie rysy czy fantazyjny kolor włosów. Ruszają castingi do filmu „Hiszpanka” o Powstaniu Wielkopolskim.

Od poniedziałku do końca miesiąca w poznańskiej siedzibie Studia ABM rusza casting na statystów do filmu o Powstaniu Wielkopolskim. Do końca września organizatorzy chcą znaleźć 1460 osób, które pojawią się w „Hiszpance”.

- Pierwsze osoby już się zgłaszają, ale pełną parą ruszymy w poniedziałek. Podziałów nie ma. Potrzebujemy wszystkich. Mam z wózkami i niemowlaków z tych wózków. Staruszków, młodzież, osoby niepełnosprawne, wszystkich - podkreśla Wojciech Bubnowicz ze Studia ABM.

„Pan nie może się golić”

Powstańcy archiwum prywatne

Poszukiwane będą osoby z cechami wyglądu z epoki, której dotyczy film. Ci, którzy się zakwalifikują będą musieli w osobliwy sposób o ten wygląd dbać.

- Kobiety koniecznie z długimi włosami, irokezy nie wchodzą w grę. W tamtych latach kobiety nie depilowały brwi więc będziemy o to tez prosić nasze statystki. Panowie najbardziej pożądani z dłuższymi włosami i zarostem. Może się zdażyć, że statysta usłyszy od reżysera „Pan nie może się golić do końca zdjęć”- powiedział dla tvn24.pl Bubnowicz.

Pomogą żołnierze

Statyści są potrzebni do ról Polaków i Niemców. W cenie będą osoby o urodzie słowiańskiej i nordyckiej. - Szanse mają wszyscy. No może niekoniecznie potrzebujemy Azjatów czy Latynosów. Ich raczej nie było w Poznaniu podczas Powstania Wielkopolskiego- dodaje Bubnowicz.

W scenach z wojskiem będą występować czynni żołnierze. Oczywiście w strojach z epoki.

- Chodzi o to, żeby naturalnie się poruszali, jak wojskowi. Chodzenia w szyku czy obchodzenia się z bronią statyści tak szybko by się nie nauczyli - tłumaczy Bubnowicz.

5 zdjęć i po krzyku

Castingi ruszają od poniedziałku i potrwają do końca września w siedzibie studia ABM w Poznaniu na ul. Fredry 4/5. Kandydaci na statystów będą przyjmowani codziennie oprócz weekendów od 11:00 do 17:00.

Chętnym do zagrania w „Hiszpańce” zostaną zrobione zdjęcia. Dwa profilowe, jedno całej sylwetki, legitymacyjne i paszportowe. Zdjęcia trafią do zespołu reżyserskiego, który podejmie decyzję.

Dla chętnych osób niepełnosprawnych zostanie zorganizowany osobny dzień ze względu na położenie studia na 3 p. co może sprawić trudnośc osobom z niesprawnością ruchową.

Zdjęcia z udziałem wybranych statystów będą odbywać się od 9 do 19 grudnia i od 9 do 19 stycznia w Poznaniu.

Autor: AB / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości