Poznań

Nazwała papieża "ch..em". Prokuratura umorzyła sprawę

Poznań

TVN 24Ewa Wójciak unika mediów

Po ponad roku prokuratura uznała, że wpis na Facebooku zamieszczony przez dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewę Wójciak nie znieważa papieża - podaje "Głos Wielkopolski". Wójciak nazwała wówczas głowę Kościoła "ch...m".

W marcu 2013 roku Wójciak napisała na Facebooku: "No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży". Wpis wzbudził ogromne kontrowersje, a autorka znalazła się pod ostrzałem mediów. Wkrótce do prokuratury rejonowej w Poznaniu trafiły trzy zawiadomienia o znieważeniu przez artystkę głowy obcego państwa.

Rok postępowania

Postępowanie trwało rok. Wójciak przesłuchano dopiero kilkanaście dni temu, pod koniec czerwca. Zeznała, że była to wypowiedź prywatna. Tego samego dnia zakończono postępowanie, umarzając je.

- Sprawę umorzono z powodu braku znamion czynu zabronionego - wyjaśnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego.

Sama Wójciak unika mediów. "Głos Wielkopolski" pisze, że formalnie tylko ona może zakwestionować decyzję prokuratury, bowiem zawiadamiających prokuratura nie uznała za strony sprawy.

Dyrektor

Ewa Wójciak to wieloletnia dyrektorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia - alternatywnej poznańskiej sceny, założonej w 1964 r jako teatr studencki. W okresie PRL-u była działaczką opozycyjną.

W majowych wyborach do europarlamentu startowała z list Twojego Ruchu. Nie zdobyła mandatu.

Autor: pk//rzw / Źródło: Głos Wielkopolski

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości