Nawet 14 tys. osób bez wody. Skażenie bakterią z grupy coli

Poznań

TVN24 PoznańWody pozbawionych jest około 14 tys. osób

Woda z publicznego wodociągu w Drezdenku (woj. lubuskie) nie nadaje się do picia i celów gospodarczych. Sanepid stwierdził w niej obecność bakterii z grupy coli. Problem dotyka ok. 14 tys. osób.

Komunikat w tej sprawie wydał dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Drezdenku. W załączonej do decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Drezdenku napisano, że bakterie z grupy coli zostały wykryte w próbkach pobranych 2 września.

Za pośrednictwem wodociągu publicznego woda trafia do mieszkańców Drezdenka oraz miejscowości: Klesno, Kosin, Niegosław, Lipno, Osów, Trzebicz Nowy, Trzebicz, Trzebicz Młyn, Gościm i Bagniewo.

Zapewniają wodę pitną

Sanepid nakazał natychmiastowe powiadomienie o skażeniu wody mieszkańców i podjęcie działań związanych z dezynfekcją sieci wodociągowej. Dostawca wody zobowiązał się do zapewnienia mieszkańcom wody pitnej do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań w zakresie jakości wody.

PGKiM poinformował, że mieszkańcy Drezdenka od czwartku będą mogli zaopatrywać się w wodę od godz. 9 do 17 w kilku punktach miasta. W pozostałych miejscowościach punkty i godziny wydawania wody zostaną ustalone z sołtysami.

Autor: mm/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań