Wybuch na komisariacie. "Hol poważnie zdewastowany"

Poznań

TVN24 PoznańNa miejscu trwają działania policji

Na komisariacie policji w Kłodawie (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu. Jak mówi rzecznik lokalnej policji, była to eksplozja ładunku wybuchowego. Hol budynku został poważnie zniszczony.

Informację o wybuchu dostaliśmy od lokalnego portalu e-kolo.pl. Doszło do niego między godz. 21, a 22 w środę. Na razie nie wiadomo, co to był za ładunek, ani w jaki sposób znalazł się na komisariacie.

Hol zniszczony

- Na miejscu cały czas pracują policyjni technicy, którzy zabezpieczają wszelkie ślady. Wszystkie materiały, które zostaną zgromadzone podczas oględzin, będą później analizowane przez komendę wojewódzką w Poznaniu - informuje Krzysztof Jóźwiak, oficer prasowy policji w Kole.

W wybuchu żaden policjant ani cywil nie został poszkodowany. Jak mówi Jóźwiak, hol niedawno otwartego komisariatu został "poważnie zdewastowany".

Policjanci kryminalni biorą pod uwagę różne hipotezy.

- Badamy sprawy, którymi ten komisariat się zajmował, sprawdzamy osoby, które były zatrzymywane przez tamtejszych policjantów, a także inne wątki - przyznaje rzecznik wielkopolskie policji Andrzej Borowiak.

Do zdarzenia doszło w Kłodawie:

Mapa Targeo

Autor: ib//ec / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: e-kolo.pl