Poznań

Muzeum Narodowe chce mieć własny mural

Poznań

Aleksandra WieseMuzeum Narodowe w Poznaniu ogłosiło konkurs na mural

Muzeum Narodowe w Poznaniu ogłosiło konkurs na mural. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 3 tys. zł nagrody. Nie wiadomo jednak kiedy mural powstanie, bo muzeum nie ma na razie na niego pieniędzy.

– Chcemy, by był on wyeksponowany na ścianie północnej, łączącej stary gmach z nowym skrzydłem Muzeum Narodowego przy alejach Marcinkowskiego 9. Nie stawiamy żadnych specjalnych wymagań. Od twórcy zależy stylistyka, jednak musi on brać pod uwagę kontekst znaczeniowy i przestrzenny, to jest fakt, iż przez umiejscowienie zwiąże się z Muzeum Narodowym w Poznaniu - mówi Aleksandra Sobocińska, rzecznik placówki.

Malowidło miałoby powstać na ścianie łączącej stary gmach placówki z nowymAleksandra Wiese

Konkurs nie dla każdego

W konkursie mogą wziąć udział artyści plastycy oraz doświadczeni twórcy murali. Pracom konkursowym przyglądać ma się specjalna komisja złożona z przedstawicieli muzeum a także Andrzeja Okińczyka, prof. Mirosława Adamczyka i reprezentanta stowarzyszenia Inner Art, które organizuje Festiwal Murali Outer Spaces w Poznaniu.

Wszystko zależy od pieniędzy

- Autor zwycięskiego projektu otrzyma 3 tys. zł nagrody. Jego realizacja uzależniona jest jednak od pozyskania dodatkowych środków finansowych, dlatego też liczymy na wsparcie firm i instytucji zewnętrznych – tłumaczy Aleksandra Sobocińska.

Szczegóły konkursu na stronie internetowej muzeum.

Autor: aw/par / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandra Wiese