Morderstwo nad Wartą. Policja poszukuje mężczyzny w zielonej bluzie

TVN24

KWP PoznańPolicja poszukuje tego mężczyzny

Poznańska policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z morderstwem kobiety nad Wartą. Zwłoki kobiety znaleziono 16 września. - Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę. Szef Komendy Miejskiej wyznaczył nagrodę za pomoc - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji.

Zwłoki kobiety w pobliżu mostu Rocha odnalazła w środę 19 września przypadkowa osoba. - Znaleziona kobieta miała 75 lat, dwa dni wcześniej zgłoszono jej zaginięcie - informował Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Została uduszona

Sekcja zwłok wykazała, że doszło do uduszenia kobiety. Miała obrażenia klatki piersiowej, żeber i narządów wewnętrznych.

- Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady, jak również uzyskano zapis z kamer monitoringu umieszczonych w pobliżu miejsca ujawnienia zwłok – podkreślał prokurator.

Straż pożarna i wozy policyjne w miejscu odnalezienia zwłok
~Przechodzień | Kontakt 24

I właśnie na jednym z nagrań zarejestrowano mężczyznę, który - według policji - może mieć związek z tą sprawą.

Poznajesz go? Zadzwoń

Po dwóch tygodniach od odnalezienia ciała kobiety, prowadzący śledztwo zdecydowali się opublikować to nagranie, a Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny.

- Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi śledztwo, pod numerami telefonów 572 535 119 lub 607 684 942 - apeluje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP