Poznań

"Tu jest wszystko. Stare meble, sprzęt AGD". Gorzowianie posprzątali swoje osiedle

Poznań

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mieli ręce pełne roboty
Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mieli ręce pełne robotyTVN 24
wideo 2/2

Śmieciami zapełnili kilka kontenerów i kilkaset plastikowych worków. Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego poświęcili kilka godzin na zbieranie odpadów na osiedlu Sady. - Zmobilizowaliśmy siły ludzkie i to ogarnęliśmy - mówi Marek Rybka, organizator akcji.

Za porządki zabrała się grupa "Gorzów to My". Organizatorzy spontanicznie skrzyknęli gorzowian i w niedzielę wszyscy chętni - ponad 50 osób - stawili się na skwerze między blokami, ogródkami działkowymi i garażami osiedla Sady. To ten teren najbardziej przerażał ich ilością nagromadzonych śmieci.

Na tym nie poprzestaną

- Pomysł się wziął ze spacerów, z tego co tu zobaczyliśmy. A zobaczyliśmy - jak widać - katastrofę. Zmobilizowaliśmy siły ludzkie i to ogarnęliśmy - mówi Marek Rybka, organizator akcji.

Mieszkańcy przez kilka godzin wspólnie zbierali większe (szafki, zderzaki, opony) i mniejsze (butelki, siatki, kafelki) odpady. Po akcji wywieźli z terenu kilka kontenerów i kilkaset worków po brzegi wypełnionych śmieciami.

- Za tydzień, dwa, może być to samo. Ale chcemy tę akcję troszkę szerzej promować, żeby mieszkańcy zaczęli być wrażliwi na to co wokół nich się dzieje - tłumaczy Tomasz Bielański, mieszkaniec Gorzowa.

Społecznicy zapowiadają, że to nie koniec działań. W planach mają sprzątanie kolejnych gorzowskich osiedli.

Autor: ww / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości