Bez przedniego koła, za to z butelką wódki w ręce

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Pijany kierowca kopnął policjanta
wideo 2/4
Pijany kierowca kopnął policjanta

Do dwóch lat więzienia grozi 53-letniemu kierowcy, który podczas policyjnej kontroli kopnął jednego z funkcjonariuszy. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, bo w jego aucie brakowało przedniego koła.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Mianowicach (woj. wielkopolskie). Tuż przed północą kępińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który nie posiadał przedniego koła. I szybko się okazało, że to nie jest jedyny problem 53-latka. Jak podaje policja, mężczyzna w chwili zatrzymania trzymał w ręce butelkę wódki.

- Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie interwencji 53-latek cały czas utrudniał czynności policjantom, wielokrotnie ich znieważał słowami wulgarnym oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, kopiąc go - poinformowała kępińska policja w komunikacie.

W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew do badań, a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Zarzuty

Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kierowcę zatrzymano w MianowicachGoogle

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kępno