Mecz z Czechami także nad Maltą

Poznań


Poznańska strefa kibica na pl. Wolności pęka w szwach. Na mecz Polska-Czechy, organizatorzy przygotują dodatkowe, bezpłatne miejsca dla kibiców nad Jeziorem Malta. Przy Polanie Harcerza, na specjalnym telebimie sobotni mecz będzie mogło obejrzeć ok. 7 tys. fanów piłki nożnej.

Fun Zone w centrum miasta od początku trwania turnieju odwiedziło łącznie 240 tysięcy kibiców z całego świata. Rekord padł w środę, podczas meczu Polski z Rosjanami. Bawiło się tam 60 tysięcy fanów piłki nożnej. Dlatego miasto zdecydowało się na stworzenie dodatkowego miejsca do oglądania meczu.

- Kibice w Poznaniu bawią się znakomicie. Frekwencja jest tak wysoka, że postanowiliśmy na czas sobotniego meczu Polski z Czechami przygotować dodatkowe miejsce do oglądania rozgrywek - tłumaczy Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

- Malta to miejsce, które od zawsze budzi sympatię poznaniaków i jest stałym punktem spotkań, atrakcji i aktywności sportowych- dodaje Grobelny.

Dodatkowa komunikacja miejska

Miasto uruchomi dodatkową komunikację miejską, która przewiezie fanów z pl. Wolności nad Jezioro Malta. Autobus będzie wyjeżdżał z przestanku Al. Marcinkowskiego. Na Maltę będzie można dojechać także darmową linią Contibusa, która będzie zatrzymywał się również na ul. abpa A. Baraniaka.

Strefę nad Jeziorem Malta będzie zabezpieczać 80 ochroniarzy, 3 piesze patrole medyczne i 3 karetki. Na Polanie Harcerza mecz 16 czerwca ma obejrzeć 7 tys. ludzi. Wstęp będzie bezpłatny a strefa będzie otwarta w godz. 18:00-24:00.

Autor: AB/mw/par / Źródło: Miasto Poznań