Zderzenie na skrzyżowaniu. Zginęła kobieta, sześć osób jest rannych

Poznań

W wypadku zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannychtvn24
wideo 2/2

W wypadku w Łuszkowie (woj. wielkopolskie) zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej kierowca busa nie zatrzymał się przed znakiem stop i nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi.

Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności wypadku w Łuszkowie (woj. wielkopolskie). Około godz. 14.30 na skrzyżowaniu zderzyły się tam bus z volkswagenem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem nie zatrzymał się przed znakiem stop i nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi. Ale będziemy to jeszcze weryfikować w ramach postępowania - mówi Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Busem podróżowało sześciu obywateli Mołdawii. Jedna z pasażerek zginęła. Volkswagenem jechał Polak. - Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Stan dwóch osób jest ciężki - dodaje Smętkowski.

Na miejscu pojawiło się sześć zastępów straży pożarnej. Utrudnienia na drodze nr 432 mają potrwać nawet do godz. 21.

"Kierowcy przekraczają tu prędkość"

Mieszkańcy Łuszkowa zwracają uwagę, że to nie pierwszy wypadek na tym skrzyżowaniu.

- Tu jest niebezpiecznie. Boimy się, ponieważ kierowcy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi. Brakuje reakcji policji i innych służb. Sąsiadka dwa razy musiała już naprawiać płot po uderzeniu samochodu - mówi pan Stanisław.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24