Lech i Warta wróciły do treningów

Poznań

Warta Poznań | Roger GorączniakPiłkarze Warty skończyli urlopy

Nowe twarze pojawiły się na pierwszych treningach poznańskich drużyn przed zbliżającym się sezonem. Obydwie drużyny przygotowania rozpoczynają pod Poznaniem – we Wronkach i w Kórniku.

Lechici przez najbliższe 11 dni trenować będą we Wronkach. Poznański stadion, wraz z całą infrastrukturą ze względu na Euro 2012, został bowiem przekazany UEFA.

- Dziś były lekkie zajęcia wprowadzające, bowiem przez najbliższe dwa dni piłkarzy czekają testy medyczne i wydolnościowe. Od czwartku rozpoczynamy już stacjonarne zgrupowanie we Wronkach - powiedział PAP kierownik Lecha Dariusz Motała.

Powroty i Trałka

Na zajęciach zabrakło m.in. reprezentantów Polski - Rafała Murawskiego, Marcina Kamińskiego oraz Grzegorza Wojtkowiaka, a także odchodzących z klubu Artioma Rudniewa, który podpisał umowę z HSV Hamburg oraz Semira Stilicia (wciąż szuka nowego pracodawcy).

Uczestniczyli w nich za to zawodnicy, którzy przebywali ostatnio na wypożyczeniach: Bartosz Bereszyński (Warta Poznań), Jarosław Ratajczak (Olimpia Grudziądz) oraz wracający po poważnej kontuzji Krzysztof Chrapek. Był też nowy nabytek z Polonii Warszawa Łukasz Trałka, a także dwaj zawodnicy, którzy nie przedłużyli umowy z Kolejorzem - Marcin Kikut i Serb Dmitrije Injac.

Dołączy czwórka

Polscy kadrowicze - Kamiński i Murawski dołączą do drużyny pod koniec miesiąca. Nie wróci już Grzegorz Wojtkowiak, który od pierwszego lipca będzie oficjalnie piłkarzem zespołu 2. Bundesligi - TSV 1860 Monachium.

Do końca czerwca wypożyczeni są Jack Kiełb i Jakub Wilk, a ich kluby - odpowiednio Korona Kielce i Lechia Gdańsk, nie zgodziły się na wcześniejszy powrót zawodników do Poznania.

Lechici podczas obozu we Wronkach zagrają dwa sparingi z pierwszoligowcami - Flotą Świnoujście (26.06) i Arką Gdynia (29.06). To będą główne sprawdziany przed startem w Lidze Europejskiej. Podopieczni Mariusza Rumaka przeciwnika poznają 25 czerwca, a spotkania 1. rundy kwalifikacyjnej zaplanowano na 5 i 12 lipca.

Pięciu nowych w Warcie

O godzinie 14:30 w siedzibie klubu spotkali się z kolei piłkarze Warty. Stamtąd udali się do podopoznańskiego Kórnika. Pierwszy sparing podopieczni Czesława Owczarka rozegrają 30 czerwca w Jarocinie z Jarotą. Piłkarze Warty sprawdzą się także z Zagłębiem Lubin i Wisłą Kraków, a już 16 lipca wyruszą na obóz do Anglii.

Na poniedziałkowym treningu pojawili się: Daniel Ciach z Polonii Warszawa, Grzegorz Arłukowicz z Jagielloni Białystok, Michał Płotka z Arki Gdynia, a także Adrian Laskowski, który ostatnio przebywał na wypożyczeniu w GKS Dopiewo, oraz Łukasz Rojewski, reprezentujący ostatnio barwy Wisły Kraków.

Nowy asystent

Klub z Drogi Dębińskiej poszerzył sztab szkoleniowy, który zasilił Waldemar Przysiuda, nowy asystent trenera Czesława Owczarka. Przysiuda to były piłkarz m.in. Warty i Lecha Poznań. Od maja 2009 do listopada 2011 prowadził zespół Victorii Września. Od stycznia 2012 pełnił obowiązki trenera SKP Słupca.

Autor: FC/mz / Źródło: PAP, Warta Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Warta Poznań | Roger Gorączniak