Tragiczny wypadek pod Nową Solą. Dwie osoby nie żyją

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Zderzenie trzech pojazdów. Nie żyją dwie osobyTVN 24 Poznań
wideo 2/2
TVN 24 PoznańZderzenie trzech pojazdów. Nie żyją dwie osoby

Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 333 i 283 w rejonie miejscowości Lasocin pod Nową Solą (woj. lubuskie) zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. W wypadku zginęły dwie osoby.

Do wypadku doszło około godziny 5:30.

- Na drodze między Bytomiem Odrzańskim a Kożuchowem, a dokładniej na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 w pobliżu miejscowości Lasocin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka - informuje kpt. Tomasz Duber z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Nie żyją dwie osoby

Bilans wypadku jest tragiczny. - Dwie osoby podróżujące jedną z osobówek zginęły. Jedna na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Ponadto do szpitala trafiła osoba z drugiego samochodu osobowego - podaje Duber.

Jak informuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, do wypadku doszło po tym, jak w ciężarówkę uderzył 44-letni kierujący oplem vectrą. - Mężczyzna prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem "stop", uderzył w ciężarówkę marki Iveco, która zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w prawidłowo jadącego opla corsę - tłumaczy Dąbrowicz-Kozłowska.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano
TVN 24 Poznań

Ofiary to dwie kobiety - 60-letnia kierująca oplem corsa i pasażerka tego samego auta.

- Sprawca wypadku, kierujący samochodem osobowym marki opel vectra był pod wpływem alkoholu. 44-latek miał blisko promil w wydychanym powietrzu - poinformowała policjantka.

Na miejscu trwają działania służb, droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283

Źródło: TVN 24 Poznań

FC