Poznań

Łacina w Poznaniu za dwa lata

Poznań

Galeria ŁacinaW budynku ma się znaleźć ponad 300 punktów handlowych i usługowych

Niedaleko Ronda Rataje w Poznaniu stanie galeria handlowa. Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę. Inwestycja pochłonie 1,4 mld złotych.

To będzie jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Wyróżniać się ma ekologicznymi rozwiązaniami. Obiekt o łącznej powierzchni 98 000 m2 ma zostać otwarty do końca 2014 r. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Znani z Manufaktury

W Centrum Handlowym Łacina mieścić będzie się ponad 300 punktów handlowych i usługowych, z czego większość to butiki, znajdzie się także tu 40 restauracji i kawiarni. Wśród najemców znajdą się m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Empik, H&M czy Multikino z 9 salami. Na drugim piętrze obiektu znaleźć się mają basen, sauna i klub fitness. Na terenie galerii znajdzie się parking na 3000 samochodów.

Inwestorem projektu jest francuska firma Apsys Groupe, która zarządza 15 centrami handlowymi w Polsce. Wśród nich najbardziej znana jest łódzka Manufaktura mieszcząca się w budynkach pofabrycznych.

Rataje zyskają

Budowa Centrum Handlowego Łacina przyspieszy remont Ronda Rataje. Jak informuje "Głos Wielkopolski", inwestor zapłaci m.in. za budowę przejść podziemnych, nowego pasa ruchu, wymianę nawierzchni na ul. Jana Pawła II i Krzywoustego i przebudowę skrzyżowania ul. Milczańskiej i Inflanckiej.

To kolejna powstająca galeria handlowa w poblizu centrum. Na ul. Św. Marcin w listopadzie ma zostać otwarta Galeria MM, do końca 2013r. gotowa ma być z kolei galeria na nowym dworcu.

Autor: FC//ec / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Galeria Łacina

Pozostałe wiadomości