Poznań

Kult, Lao Che, Nosowska, Biohazard. Startuje Jarocin Festiwal

Poznań

www.jarocinfestiwal.plJarocin Festiwal 2011

Koncertem warszawskiej formacji Noko rozpoczął się w piątek w Jarocinie (Wielkopolska) Festiwal-Jarocin 2012. Kapela zdobyła w ubiegłym roku na tym samym festiwalu prestiżową Nagrodę Publicznoœci Złoty Kameleon.

W tym roku organizatorzy przygotowali prawdziwą muzyczną ucztę. W Jarocinie zagrają między innymi Kult, Within Temptation, Jello Biafra & The Guantanamo School Of Medicine, Lao Che („Powstanie Warszawskie”), Biohazard, Nosowska, Coma, Illusion, Lipali, KSU, TZN Xenna i wielu innych. Na festiwal może przyjechać nawet ok. 10 tys. osób.

Rusza Jarocin Festiwal
Rusza Jarocin Festiwaltvn24

Kultowa rocznica

Jednym z wydarzeń festiwalu będzie występ zespołu Kult, który w Jarocinie zagra jedyny koncert związany z trzydziestoleciem swojego istnienia. Kult to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość przebojów, słynie także z długich, niezapomnianych występów. Do najważniejszych albumów w dyskografii grupy należą albumy „Posłuchaj To Do Ciebie”, „Spokojnie”, „Tata Kazika” czy „Ostateczny Krach Systemu Korporacji”.

Legenda

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a w połowie lat 80. zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych i pod taką nazwą odbywał się do 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę wznowiono dopiero w 2005 r., ale w innej już formule.

Fakt, że po 30 latach Jarocin Festiwal wciąż przyciąga rzesze fanów świadczy o tym, że jego mit jest wciąż żywy. To właśnie na jarocińskiej scenie swoje pamiętne koncerty dały takie zespoły jak m.in. Dżem, TSA, Republika, Voo Voo czy Piersi. Forma całego wydarzenia zmieniła się z biegiem lat. Dziś biorą w nim udział gwiazdy nie tylko z Polski ale i zza granicy.

Zostały ostatnie sztuki

W sprzedaży pozostały ostatnie sztuki biletów na sobotę oraz niedzielę. Cena karnetu to 135 zł, biletu jednodniowego 95 zł. Można je kupić za pośrednictwem : www.go-ahead.pl, www.ticketpro.pl (tylko punkty stacjonarne, m.in. Empiki, pełna lista na stronie) oraz w punktach w Poznaniu: Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz Rock Long Luck, a także w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Szczegółowy program imprezy dostępny na oficjalnej stronie Jarocin Festiwal.

Autor: aw/par / Źródło: www.jarocinfestiwal.pl

Źródło zdjęcia głównego: www.jarocinfestiwal.pl

Pozostałe wiadomości