TVN24 | Poznań

Kraksa w Koziegłowach. Podawał się za kierowcę lamborghini, choć to nie on siedział za kółkiem

TVN24 | Poznań

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Koziegłowach
Do zdarzenia doszło w KoziegłowachGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsDo zdarzenia doszło w Koziegłowach

Twierdził, że kierował lamborghini, które uczestniczyło w niedzielę w kraksie w Koziegłowach w Wielkopolsce. Jednak według policji, mężczyzna ten nie miał z tym zdarzeniem nic wspólnego. Poznańscy funkcjonariusze nadal ustalają dane osoby, która naprawdę kierowała autem.

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w Koziegłowach (woj. wielkopolskie). Po południu zderzyły się tam trzy samochody osobowe: lamborghini, hyundai i renault oraz autobus, o który otarło się jedno z tych aut. Według informacji przekazanych przez policję ucierpiały dwie osoby: jednej udzielono pomocy na miejscu, a drugą przetransportowano do szpitala, gdzie wciąż przebywa.

We wtorek w sprawie pojawiły się nowe ustalenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Kto kierował samochodami?

Rano do komendy przybył kierowca renault, który - jak podawała wcześniej policja - uciekł z miejsca zdarzenia. - Funkcjonariusze ustalali dane tego kierowcy, ale ostatecznie mężczyzna sam się do nas zgłosił. Zostały z nim przeprowadzone czynności - powiedziała tvn24.pl Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Zderzenie lamborghini w KoziegłowachKontakt24

Wiadomo, że mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. - Jest to zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem ciężkiej choroby zagrażającej życiu. Usłyszał również zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyzna ten przyznał się do spowodowania wypadku, ale do ucieczki już nie - poinformował Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. I dodał: -Czynności procesowe w tej sprawie wciąż trwają.

Kto kierował lamborghini?

Funkcjonariusze informują też o nowym fakcie dotyczącym osoby kierującej innym samochodem uczestniczącym w wypadku. - Policjanci ustalili, że osoba, która po wypadku twierdziła, że kierowała lamborghini, w rzeczywistości nie miała nic wspólnego z tym zdarzeniem. To oznacza, że kierowca auta uciekł z miejsca zdarzenia. Obecnie policjanci ustalają jego dane i prowadzą poszukiwania tej osoby – mówi tvn24.pl Liszczyńska. 

Na razie policja nie informuje o wstępnych ustaleniach dotyczących samego przebiegu zdarzenia ani roli, jaką odegrali w wypadku poszczególni kierowcy. - Na tym etapie jest na to za wcześnie. Funkcjonariusze cały czas pracują nad wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tego zdarzenia - zapewnia policjantka.

Pierwsze informacje o wypadku w Koziegłowach otrzymaliśmy na Kontakt24.

Google Maps

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości