Poznań

Koszulka z nr 1 dla Komorowskiego

Poznań


Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty na poznańskim Stadionie Miejskim oświadczył, że jest pod wrażeniem przygotowań do Euro 2012. Ocenił, że mamy prawo być dumni, a jeśli do tego dojdzie sukces sportowy, to będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem stanu przygotowań do piłkarskiego turnieju zarówno od tej technicznej strony jak i pod kątem budowania dobrego klimatu wokół tego niezwykłego wydarzenia - powiedział Komorowski we wtorek na płycie poznańskiego stadionu. Jak podkreślił, w całej Polsce wiele wysiłku włożono w budowę najnowocześniejszych stadionów, dworców kolejowych, lotnisk oraz dróg dojazdowych. - Oczywiście, pewnie byśmy chcieli, żeby jeszcze więcej i szybciej. Na miarę polskich możliwości to jest jednak ogromne osiągnięcie. Mamy prawo być dumni, a jeśli do tego dojdzie sukces sportowy, to możemy powiedzieć o sobie, że jestesmy szczęściarzami - zaznaczył prezydent. Jego zdaniem Euro 2012 to nie tylko święto futbolu, ale także szansa na dobrą promocję Polski w Europie i na świecie.

Niech to będzie święto - To także szansa budowania wspólnoty narodowej wokół nadziei na sukces, wokół flagi i dobrego prezentowania kraju. Niech to będzie święto Polski i europejskiego futbolu, żebyśmy z tych mistrzostw mogli czerpać osobistą satysfakcję i jak najwięcej radości - podsumował.

1 dla prezydenta Podczas pobytu na stadionie Komorowski z rąk dyrektora Euro 2012 w Polsce Adama Olkowicza otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z numerem jeden i swoim nazwiskiem. Olkowicz przypomniał, że poznański stadion był pierwszym z czterech polskich aren Euro 2012 oddanych do użytku. Dotychczas rozegrano na nim dwa mecze międzypaństwowe: z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Węgrami oba wygrane przez biało-czerwonych. - Obecnie trwają ostatnie prace nad infrastrukturą przeznaczoną wyłącznie dla Euro 2012. Powstaje centrum wolontariatu dla ok. 600 osób, centrum medialne i specjalne centrum dla obsługi telewizyjnej. Do pierwszego spotkania w Poznaniu pozostało 12 dni i czuć już tę atmosferę zbliżajacego się turnieju - podkreślił Olkowicz. Prezydent we wtorek odwiedził stolicę Wielkopolski. Przed południem wizytował Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, a następnie brał udział w uroczystości oficjalnego otwarcia dworca kolejowego Poznań Główny. Po południu odwiedzi ekspozycje targowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a na zakończenie pobytu w Poznaniu wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, które promują i budują prestiż polskich firm i zespołów wynalazczych.

Autor: par / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości