"Odjaaaaaazd!". Ruszył 25. Pol'and'Rock Festival

TVN24

"Nie spodziewaliśmy sie, że aż tylu Was przyjedzie" tvn24
wideo 2/20

Morze uśmiechniętych i radosnych ludzi pod sceną - tak jest w Kostrzynie nad Odrą, gdzie tłum festiwalowiczów usłyszał już coroczny "odjaaaazd". Nad Odrą ruszył Pol'and'Rock Festivall. - Pięknie wyglądacie. Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu was do nas przyjedzie. Zróbmy wszystko, żeby żaden foch nie przypałętał się tutaj nawet na pół minuty - mówił Jurek Owsiak.

W Kostrzynie nad Odrą ruszył Pol'and'Rock Festival. Jak zwykle tłumnie przybyli na niego ludzie niemal z całej Polski.

Na scenie głównej kilkadziesiąt tysięcy festiwalowiczów z kolorowymi flagami i słonecznikami oficjalnie powitał Jurek Owsiak.

- Przez te trzy dni pamiętajcie o tych kilku podstawowych zasadach. Szanujcie się, bądźcie ze sobą, cieszcie się. Żebyśmy w tej skłóconej i podzielonej Polsce stworzyli wspaniały, ogromny dom. Nigdy nie pozwolimy sobie zabrać tego festiwalu - mówił Owsiak.

Oprócz Owsiaka na scenie pojawiły się też osoby, dzięki którym festiwal znów mógł się odbyć. Wśród nich pojawili się m.in. marszałkowie i samorządowcy, którzy zorganizowali pociągi dowożące ludzi do Kostrzyna.

Dla zgromadzonych pod scenę przygotowano też niespodziankę. - Odwróćcie głowy i spójrzcie w niebo. To zabytkowe samoloty, które specjalnie dla Was robią ten pokaz - dodał Owsiak.

"Nie spodziewaliśmy się, że tylu Was się tu pojawi" tvn24

Największy festiwal

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja zaczęła się 1 sierpnia, a zakończy się 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem.

Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań/Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24