Poznań

Kościelne biuro matrymonialne. "Żony czy męża u nas nie znajdziesz, ale..."

Poznań

Tak ksiądz pomaga znaleźć drugą połówkę
TVN 24 PoznańAkademia Miłości dla singli to cykl 10 spotkań z różnymi specjalistami

Jeden z poznańskich księży zorganizował Akademię Miłości dla singli. Warsztaty mają pomóc samotnym osobom znaleźć miłość. - Jeśli szukasz męża albo żony, to u nas go nie znajdziesz, ale staniesz się taką osobą, jakiej inni poszukują - wyjaśnia ideę ks. Adam Pawłowski.

Akademia Miłości dla singli to cykl 10 spotkań, jakie zorganizował ks. Adam Pawłowski z Parafii Maryi Królowej w Poznaniu. To ten sam duszpasterz, który dwa lata temu nawracał grzeszników, którzy chcieli iść do klubu ze striptizem.

- Akademia ma pomóc rozwinąć miłość w sobie, zbudować miłość międzyludzką i odnaleźć ją w życiu - wyjaśnia ks. Pawłowski.

Pół tysiąca osób na warsztatach

W pierwszym spotkaniu, we wtorek wieczorem w Gimnazjum Katolickim przy ul. Głogowskiej, wzięło udział około 280 osób. Przez internet spotkanie śledziło kolejne 220 osób.

- Wiele ludzi było w jakiś związkach, relacjach i coś im nie wyszło. Zrobimy analizę, żeby zobaczyć co w tym było dobre, co niewłaściwe, by na przyszłość to dobrze budować - tłumaczy ks. Pawłowski.

Od dietetyka po księdza

Zajęcia mają różnorodny charakter i tematykę. W ramach warsztatów zaplanowano spotkania z księdzem na tematy duchowe, z psychologiem, trenerem fitness, kosmetyczką czy dietetykiem. Spotkania mają służyć budowaniu relacji z innymi ludźmi, a nie kojarzeniu w pary. - Mamy takie hasło: "Jeśli szukasz męża albo żony, to u nas go nie znajdziesz, ale staniesz się taką osobą, jakiej inni poszukują". W tym kierunku staramy się iść - pracować nad sobą w kontekście Boga i wartości - tłumaczy ks. Pawłowski.

Ksiądz planuje na zakończenie warsztatów zorganizować wspólny wyjazd na wakacje, prawdopodobnie następna tura warsztatów odbędzie się we wrześniu.

- Uważam, że to bardzo trafny pomysł. W dzisiejszym świecie gdzieś tam pędzimy, nie wiadomo dokąd. Warto się nad tym zastanowić i przysiąść - tłumaczy Agnieszka Borowska, uczestniczka warsztaty.

Autor: FC/sk / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości