TVN24 | Poznań

Ksiądz znalazł w kościele nieprzytomnego mężczyznę. Wypił płyn do dezynfekcji rąk

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP,TVN24
Do zdarzenia doszło w Kościanie
Do zdarzenia doszło w KościanieGoogle Earth Pro
wideo 2/5
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Kościanie

W Kościanie (woj. wielkopolskie) ksiądz znalazł nieprzytomnego mężczyznę w kościelnej ławce. Okazało się, że 41-latek wypił płyn do dezynfekcji rąk, który znajdował się w świątyni. Trafił do szpitala.

Na początku tygodnia policjanci z Kościana (woj. wielkopolskie) zostali wezwani do tamtejszego kościoła. Interwencję podjęto wobec 41-latka, który - przechodząc koło świątyni - postanowił skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk przeznaczonego dla wiernych. "Mężczyzna jednak nie zamierzał zdezynfekować nim rąk, a - dla odmiany - spożyć płyn do dezynfekcji. Potrzeba spożycia alkoholu musiała być tak silna, że nie zważając na konsekwencje zdrowotne takiego czynu, wypił całą zawartość. Potem zasnął na jednej z ław kościelnych. Zaniepokojony ksiądz, który znalazł mężczyznę zadzwonił po służby" – podała policja.

OGLĄDAJ TVN NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

41-latek został zabrany do szpitalaKPP Kościan

41-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Dzięki pomocy służb medycznych, mężczyźnie nic się nie stało. Policja podkreśla, że wypicie środka do dezynfekcji może spowodować silne zatrucie organizmu, a nawet przyczynić się do śmierci.

Autor:aa/gp

Źródło: PAP,TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kościan

Pozostałe wiadomości