TVN24 | Poznań

W Ostrowie Wielkopolskim powstał oddział dla chorych na COVID-19. Pierwsi pacjenci już są

TVN24 | Poznań

Źródło:
TVN24
W Ostrowie Wielkopolskim jest oddział dla pacjentów z koronawirusem
W Ostrowie Wielkopolskim jest oddział dla pacjentów z koronawirusem
wideo 2/4
Wójcik

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim dołącza do grona placówek, w których dostępne są oddziały zakaźne dla pacjentów z COVID-19. Dla zakażonych koronawirusem przeznaczono 23 łóżka. W pierwszych godzinach działania oddziału trafiło tam trzech pacjentów.

W Wielkopolsce zwiększono liczbę miejsc w szpitalach dla pacjentów z COVID-19. Do tej pory w regionie funkcjonowało pięć szpitali, do których trafiają zakażeni koronawirusem. W środę dołączyło do nich Pleszewskie Centrum Medyczne, a dziś szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Taką decyzję podjął w czwartek wojewoda wielkopolski.

- W związku ze wzrostem zachorowań powstała potrzeba utworzenia takiego oddziału w naszym szpitalu - mówi Adam Stangret, lekarz ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Dla pacjentów z koronawirusem przygotowano miejsce w ostrowskim szpitaluTVN24

W niedzielę o godz. 8 w placówce uruchomiono oddział, na którym dostępne są 23 łóżka - trzy z nich zarezerwowano dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Wcześniej w tym miejscu znajdował się oddział laryngologiczny. Pacjenci leczeni na oddziale zakaźnym mogą liczyć na opiekę również z zakresu kardiologii, interny, chirurgii i neurologii.

Pierwszy pacjent pojawił się w Ostrowie Wielkopolskim 45 minut po tym, jak uruchomiono oddział. Do godz. 14 do placówki przekazano kolejnych dwóch pacjentów. W pobliskim Pleszewie w ciągu pierwszej doby oddział zakaźny praktycznie się zapełnił.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że otwarcie nowego oddziału nie spowodowało problemów kadrowych. Pracownicy sami zgłaszali się na oddział zakaźny.

W Wielkopolsce jest 338 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie dostępnych jest 270 wolnych łóżek covidowych i 110 respiratorów.

aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości