Szukają osób, które przyjmowały komunię lub się spowiadały

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Andrusiewicz: dostępnych łóżek w Polsce jest w tej chwili ponad 17 tysięcyTVN24
wideo 2/5
TVN24Andrusiewicz: dostępnych łóżek w Polsce jest w tej chwili ponad 17 tysięcy

Sanepid w Pile (woj. wielkopolskie) szuka osób, które w miniony weekend przyjmowały komunię lub spowiadały się w parafii pw. NWP Wspomożenia Wiernych. W nabożeństwach brał udział ksiądz, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jeden z duchownych z parafii pw. NWP Wspomożenia Wiernych w Pile jest chory na COVID-19. - Taką informację otrzymaliśmy w środę. Musimy przeprowadzić dalsze postępowanie epidemiczne, dlatego na naszej stronie internetowej zamieściliśmy apel do osób, które we wskazanym terminie i konkretnych godzinach przyjmowały komunię świętą lub spowiadały się w tym pilskim kościele - powiedziała tvn24.pl Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile prosi o pilny kontakt osoby, które przystępowały do Komunii Świętej podczas mszy odbywającej się w Parafii pw. NWP Wspomożenia Wiernych w Pile przy ul. Złota 1 (Osiedle Górne) w dniu: 15.10.2020 r. o godz. 18:00 oraz do Spowiedzi Świętej w dniach: 15.10.2020 r. o godz. 18:00. Kontakt: 67 35 19 880 w godzinach pracy 7:25 – 20:00".

Wiadomo, że sanepid nałożył już kwarantannę na trzy osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym.

Już szukali

W ubiegłym tygodniu pilski sanepid szukał wiernych, którzy przystępowali do komunii w parafii pw. św. Antoniego w Pile. Tam pozytywny test na koronawirusa miało trzech duchownych.

- Kwarantanna w tej parafii już się zakończyła. Wszystko jest w porządku. Nie odnotowaliśmy żadnych zakażeń, które miałyby związek z udzielaniem sakramentów w tamtym kościele - dodaje dyrektor Kmieciak.

Od ubiegłego tygodnia, zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych w kościołach obowiązują limity dotyczące liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii – w strefie żółtej to jedna osoba na cztery metry kwadratowe, a w strefie czerwonej - jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. Wierni powinni mieć zasłonięta usta i nos.

Od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano prawie 18 tys. zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało ponad 8,2 tys. mieszkańców, a ponad 9 tys. to tzw. aktywne przypadki. Dotąd z powodu COVID-19 w regionie zmarło 452 pacjentów.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PSSE w Pile

Tagi:
Raporty: