Kwarantanna w seminarium. Część uczelni wyłączono z użytku

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
PAP/TVN24
9 września: 421 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 71 947
wideo 2/3
9 września: 421 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 71 947

Siedem osób z seminarium duchownego w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) objęto kwarantanną. Okazało się, że klerycy oraz wychowawcy mieli kontakt z osobą chorą na Covid-19. Rektor placówki poinformował, jak teraz funkcjonuje uczelnia.

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie poinformował w środę wieczorem, że czterech kleryków oraz trzech wychowawców uczelni zostało objętych kwarantanną do 17 września. Powód? Kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Wspomniani klerycy i księża przebywają w wyłączonej części na I i II piętrze PWSD i nie mają kontaktu z innymi mieszkańcami, wykładowcami i pracownikami seminarium. Będziemy wdzięczni za modlitwę i dobre myśli - poinformował ks. dr Przemysław Kwiatkowski.

Rektor zaznaczył, że seminarium funkcjonuje bez zakłóceń, on sam pozostaje w kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

Zakażenia w szpitalu HCP w Poznaniu

Tydzień temu nowe ognisko koronawirusa w regionie wykryto w szpitalu HCP w Poznaniu. Po potwierdzeniu obecności SARS-CoV-2 u pielęgniarki, wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgiczny w tej placówce.

- Personel medyczny oddziału i hospitalizowani na nim pacjenci zostali poddani testom na koronawirusa. W związku z wynikiem dochodzenia 11 osób z personelu zostało objętych kwarantanną. Część odbywa ją w warunkach domowych, część – zgodnie z ich wolą – na wydzielonym w szpitalu zamkniętym oddziale – podał Lesław Lenartowicz, prezes zarządu Centrum Medycznego HCP w Poznaniu.

W środę zakażenie potwierdzono u jeszcze jednej pielęgniarki z tego oddziału. Obie kobiety z dodatnim wynikiem zostały poddane izolacji. Oddział chirurgiczny funkcjonuje w trybie ostrego dyżuru. Wstrzymano przyjęcia planowe.

Od początku września w związku z koronawirusem zamknięty jest oddział kardiologiczny szpitala. Powodem wyłączenia go z działalności jest ognisko zakażenia COVID-19 wśród osób z personelu medycznego i pacjentów oddziału.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 6097 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1027 to przypadki aktywne. 231 osób zmarło, a 4839 wyzdrowiało - podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Autor:aa

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: