Koronawirus na oddziale psychiatrycznym kaliskiego szpitala. Połowa pacjentów zakażona

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC/gp,ks
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: pod respiratorami jest 160 osóbTVN24
wideo 2/8
TVN24Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: pod respiratorami jest 160 osób

Czterech z ośmiu pacjentów oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu jest zakażonych koronawirusem. W środę, po tym, jak na COVID-19 zachorowało 10 osób z personelu, sanepid zamknął oddział.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24 >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE PRZEZ TVN24GO

O zakażonych pacjentach oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Toruńskiej w Kaliszu poinformował w piątek Paweł Gawroński, rzecznik prasowy tej placówki. - Z ośmiu pacjentów przebywających na oddziale psychiatrycznym szpitala, potwierdzono koronawirusa u czterech osób - przekazał.

Wszyscy zakażeni zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu. - Pozostali czterej pacjenci nadal przebywają na oddziale - wyjaśnił Gawroński.

Wcześniej zakażenie stwierdzono u 10 z 26 osób personelu medycznego oddziału. Przebywają oni na kwarantannie domowej.

Decyzją kaliskiego sanepidu oddział psychiatryczny został zamknięty już w środę.

W minioną sobotę na oddziale psychiatrycznym wykryto COVID-19 u trzech pacjentów. - Zostali oni wypisani do domu i objęci kwarantanną domową – podał w środę Gawroński. Kwarantanną objęto wówczas dziewięciu pacjentów oddziału. - Czuwa nad nimi personel medyczny - powiedział wówczas rzecznik placówki.

Wcześniej wypisano do domów pacjentów, którzy – jak zapewniał Paweł Gawroński - nie mieli kontaktu z osobami zakażonymi.

Kwarantanna także na oddziale urazowym

W czwartek szpital poinformował o skróceniu kwarantanny na oddziale kardiologicznym i chirurgicznym.

 

- Kwarantanna trwa na oddziale udarowym. Od 1 kwietnia objęto nią siedmiu pacjentów i cztery osoby z personelu medycznego - podał Gawroński.

W szpitalu od połowy marca obowiązuje ograniczenie przyjęć planowych tylko do przypadków ratujących życie. - Na oddziały, które wznowiły działalność, są przyjmowani tylko pacjenci w trybie ostrodyżurowym - wyjaśnił.

Od poniedziałku od każdego pacjenta przyjmowanego do szpitala pobierany jest wymaz na obecność koronawirusa oraz wykonywane zdjęcie RTG klatki piersiowej.

 
 

Autor:FC/gp,ks

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24