Oddział intensywnej opieki medycznej w Kaliszu wraca do pracy. "Nie stwierdzono koronawirusa"

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
gp,aa/ ks
Źródło:
TVN24 Poznań/PAP
Kalisz: zamknięty szpital po śmierci 75-latka. Miał koronawirusaTVN 24
wideo 2/37
TVN 24Kalisz: zamknięty szpital po śmierci 75-latka. Miał koronawirusa (wideo archiwalne)

Dobre wiadomości z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Oddział intensywnej opieki medycznej wraca do pracy. Jak przekazał rzecznik placówki, u pacjentów i personelu medycznego nie stwierdzono koronawirusa.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Wyniki testów czterech pacjentów i siedmiu pracowników z OIOM są ujemne – powiedział w sobotę Paweł Gawroński, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Do tej pory w placówce odizolowano i poddano kwarantannie trzy oddziały - chirurgiczny, internę oraz kardiologię. Koronawirusa stwierdzono u dwojga lekarzy oraz u czterech pacjentów oddziału chirurgicznego. Chorzy zostali przewiezieni w piątek do innych placówek.

Wcześniej na tych oddziałach przebywał 75-latek, który zmarł i był zakażony koronawirusem, ale – jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube – to nie COVID-19 był przyczyną śmierci mężczyzny.

Ponieważ zmarły przebywał także na oddziale intensywnej opieki medycznej w kaliskim szpitalu, testy wykonano przebywającym tam pacjentom oraz lekarzom i pielęgniarkom. - Oddział wraca do pracy, ponieważ nie stwierdzono koronawirusa – powiedział rzecznik szpitala.  

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:gp,aa/ ks

Źródło: TVN24 Poznań/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24