TVN24 | Poznań

Policjant zakażony koronawirusem, 37 osób objętych kwarantanną. "Pozostali pełnią służbę normalnie"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Rzecznik wielkopolskiej policji o sytuacji w komendzie w Gnieźnie
Rzecznik wielkopolskiej policji o sytuacji w komendzie w GnieźnieKWP Poznań
wideo 2/5
KWP PoznańRzecznik wielkopolskiej policji o sytuacji w komendzie w Gnieźnie

U jednego z policjantów w Gnieźnie wykryto koronawirusa. W związku z tym sanepid skierował 37 pracowników komendy na kwarantannę. - Pozostały personel pozostaje w służbie - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Pierwsze informacje o zakażonym koronawirusem policjancie z Gniezna pojawiły się we wtorek po południu. Wiadomo, że funkcjonariusz po raz ostatni pełnił służbę z 10 na 11 kwietnia, potem przebywał na kwarantannie.

- Ze względu na złe samopoczucie poddał się testowi. W poniedziałek 20 kwietnia poinformował swoich przełożonych, że ma wynik pozytywny. Chorobę przechodzi łagodnie, jest izolowany w domu - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE PRZEZ TVN24GO

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24 >>>

Co dalej?

Jak podaje Borowiak, sanepid sprawdził, z kim zakażony miał kontakt i wskazał 37 pracowników gnieźnieńskiej komendy, których skierowano na kwarantannę.

- Wszyscy pozostają pod opieką Inspektora Sanitarnego MSWiA. Już została wdrożona procedura badań na obecność wirusa. Czekamy na wyniki testów - mówi rzecznik wielkopolskiej policji.

Pozostały personel komendy w Gnieźnie będzie nadal pracował. Borowiak zapewnia, że "ciągłość służby jest zapewniona". - Mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego mają zapewnioną obsługę oraz bezpieczeństwo na niezmienionym poziomie - dodaje rzecznik.

Policjanci po kwarantannie wracają do służby. "Przywracamy komendę w Krotoszynie"

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości