TVN24 | Poznań

"Złodzieju, okradłeś bezbronne i bezdomne zwierzęta"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Przyczyny wypadku badają policjanci z Konina
Przyczyny wypadku badają policjanci z KoninaGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Koninie

Przyszedł pod osłoną nocą, zrobił dziurę w ścianie i wszedł sobie do biura. Zabrał kasetkę z pieniędzmi i tak pozbawił schronisko w Koninie (woj. wielkopolskie) środków między innymi na remont kojców. - Jak można było coś takiego zrobić tym biednym zwierzętom? - zastanawiają się pracownicy placówki i liczą, że policja znajdzie sprawcę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 maja. Sprawca wyciął nożycami fragment metalowej ściany budynku i w ten sposób wszedł do pomieszczenia biurowego, gdzie znajdowała się kasetka z pieniędzmi. Znajdowało się w niej 3,7 tysiące złotych. "Sprawca zabrał nasze wszystkie pieniądze. Nie wiemy jak można było zrobić coś takiego. Dla nas jest to niewyobrażalne i przerażające. Nie można takiej osoby nazwać człowiekiem" - napisali przedstawiciele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, tuż po kradzieży.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Podwójny cios

Kierowniczka placówki zwraca uwagę na to, że ktoś dokładnie wiedział czego szuka. - Złodziej dostał się do budynku przez jedyną ścianę, która wychodzi na zewnątrz działki. A otwór w ścianie powstał w pobliżu samej kasetki. Kilka lat temu zdarzyło się włamanie do schroniska, ale nie w taki sposób. Sprawca ukradł pieniądze, ale też nasze poczucie bezpieczeństwa - opowiada Marzenna Giantsios, kierowniczka schroniska.

Środki, które zniknęły były przeznaczone na bieżące wydatki oraz trwający remont kuchni i kojca.

- Jest nam trudno. Cały czas borykamy się ze skutkami pandemii. Szkoły były zamknięte, wiele firm też, więc dotychczasowi organizatorzy zbiórek karmy, po prostu nie organizowali takich przedsięwzięć. I tak produkt, którego zawsze mieliśmy zapas, teraz trzeba kupować. Ostatnio kupiłam suchą karmę tylko dla psów. Zapłaciłam za nią około 3,8 tysiąca złotych, a nie wystarczy to nam nawet na miesiąc. A gdzie tu jeszcze zakup mokrej karmy dla psów oraz dla kotów? - zastanawia się Giantsios.

Sprawę kradzieży wyjaśnia pleszewska policja.

Sprawca dostał się do biuraFB - Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Koninie

Schronisko jest wdzięczne wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc w tej trudnej sytuacji. - Jeśli ktoś chce nas jakoś wesprzeć to wszelkie informacje znajdzie na naszej stronie internetowej - dodaje Giantsios.

Chcielibyśmy, abyś TY - ZŁODZIEJU wiedział, że okradłeś bezbronne, bezdomne zwierzęta, NIE NAS! 

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: FB - Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Koninie

Pozostałe wiadomości