Poznań

Koniec kłopotów po wykolejeniu się pociągu dopiero w czwartek

Poznań

tvn24Kilkanaście wagonów towarowych wykoleiło się we Wronkach

Dopiero w czwartek zostanie przywrócony ruch pociągów po obu torach we Wronkach - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Po wykolejeniu się składu towarowego tydzień temu, pociągi na tym odcinku jeżdżą jednym torem.

- Mamy deklaracje, że ruch po obu torach zostanie przywrócony w czwartek. Na miejscu cały czas trwają prace związane z naprawą konstrukcji podtrzymujących sieć trakcyjną oraz z naprawą uszkodzonego toru - powiedział rzecznik PKP PKL Mirosław Siemieniec. Jak dodał, prowadzony obecnie ruch po jednym torze nie powoduje większych opóźnień w kursowaniu pociągów. - W godzinach szczytu mogą one wynosić do dwudziestu minut, poza szczytem pociągi przyjeżdżają o czasie - zapewnił Siemieniec.

Zablokowanie trasy kolejowej

We wtorek 17 lipca we Wronkach wykoleiło się osiem wagonów pociągu towarowego wiozącego nawozy sztuczne z Włocławka do Szczecina. Odcinek międzynarodowej trasy kolejowej z Poznania do Szczecina był nieprzejezdny od stacji Wronki do stacji Miały. Przywracanie ruchu pociągów w miejscu zdarzenia trwało do piątkowego wieczoru.

Wskutek wykolejenia uszkodzeniu, oprócz wagonów i torowiska, uległy także cztery słupy sieci trakcyjnej. Nie było rannych, nie doszło też do skażenia środowiska. Od wtorku do piątku część pociągów kursujących na odcinku Poznań - Krzyż Wielkopolski jeździła zmienionymi trasami, pasażerowie pociągów regionalnych korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.

Autor: km\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24