Kondolencje od wykonawcy gazociągu. "Przekazaliśmy 100 tysięcy złotych"

Poznań

Oświadczenie firmy ZRUG PoznańTVN 24 Poznań
wideo 2/35

Poznańska firma ZRUG, która budowała nowy gazociąg w Jankowie Przygodzkim złożyła kondolencje ofiarom wybuchu, do którego doszło w czwartek. Poinformowała, że na rzecz poszkodowanych przekazała 100 tys. złotych.

"Nasza firma w ciągu swojej 40-letniej historii zbudowała ponad tysiąc kilometrów gazociągów. Mając na uwadze specyfikę prowadzonej działalności, nasze przedsiębiorstwo oraz pracownicy zawsze przykładali i przykładają najwyższą wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem wykonywanych robót sumiennie przestrzegając przepisów prawa, norm oraz procedur. Dlatego też nigdy w historii firmy nie mieliśmy do czynienia z poważnymi wypadkami, ani ofiarami śmiertelnymi. Tym bardziej przeżywamy więc tragiczne wydarzenia z dnia 14 listopada" - czytamy w oświadczeniu wykonawcy gazociągu.

Spółka podała, że przekazała już 100 tys. zł na rzecz poszkodowanych i objęła opieką rodzinę pracownika firmy, który zginął w wypadku. Firma zapewniła, że współpracuje z inwestorem i organami prowadzącymi śledztwo.

Sprawdzą instalacje

W poniedziałek w Jankowie Przygrodzkim zaczną się kontrole budowlane, a pogotowie gazowe będzie sprawdzało instalacje znajdujące się w domach. Na razie nie wiadomo, kiedy w Jankowie Przygodzkim ruszą prace rozbiórkowe i budowlane. Jak informował Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego, do rozbiórki są dwa budynki mieszkalne i cztery gospodarcze, do odbudowy osiem budynków, w tym dwa budowane.

- Osobom poszkodowanym w pożarze w Jankowie Przygodzkim stale przekazywana jest pomoc materialna. Do wieczora działa Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, do którego dostarczana jest żywność i środki chemiczne oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, gdzie wydawana jest odzież. Dziś w Przygodzicach zostaną uruchomione punkty zbiórki materiałów budowlanych. Działać zaczną także punkty zbiórki mebli oraz sprzętu AGD - podał Stube.

Od kilku dni działa uruchomione przez gminę Przygodzice specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych.

Zginęły dwie osoby

W czwartkowej eksplozji zginęły dwie osoby, a 14 osób zostało rannych. W piątek prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBUCHU GAZU W JANKOWIE PRZYGODZKIM

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: FC/b / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 | Mateusz Nele