Kibice zachwyceni atmosferą Poznania

Poznań

Miasto Poznań | Grzegorz BabiczStrefa Kibica na pl

Organizacja turnieju, transport miejski, wolontariusze - w tych kategoriach, zdaniem kibiców, Poznań okazał się najlepszy wśród miast gospodarzy Euro. W piątek prezydent miasta przedstawił raport z oceną satysfakcji kibiców w czasie turnieju.

Wywiady z kibicami przeprowadzono 10 czerwca we wszystkich miastach gospodarzach UEFA EURO 2012. Na pytania odpowiedziało ogółem 2005 kibiców, którym wyraźnie spodobało się w Polsce. Ogólną atmosferę panująca w mieście najwyżej ocenili w Poznaniu i Gdańsku - 94% to więcej niż średnia dla wszystkich miast, która wynosi 91%.

- Raport daje powody do satysfakcji. Badania zarówno w Poznaniu jak i w pozostałych trzech miastach gospodarzach wypadły bardzo dobrze. Właściwie wszystkie najważniejsze aspekty takie jak atmosfera, transport miejski, bezpieczeństwo czy też strefa kibica zostały ocenione bardzo wysoko i oscylowały w okolicy 90 %. Świadczy to o tym, że wszystkie cztery miasta włożyły maksimum pracy, aby kibice, także ci zagraniczni wrócili do swoich krajów z przeświadczeniem, że przeżyli u nas coś naprawdę wyjątkowego - komentuje wyniki badania, prezydent Ryszard Grobleny.

Nowocześnie, czysto i sprawnie

Poznań dostał najwyższe noty za ogólną organizację turnieju, którą pochwaliło aż 94% pytanych. Drugie pod względem pozytywnych ocen miasto to Warszawa z wynikiem 85%. Najlepiej oceniono też wolontariuszy w Poznaniu - 93% (przy średniej dla czterech miast 88%).

Czystość, sprawność i nowoczesność taboru w miastach gospodarzach, najwyżej oceniono w stolicy Wielkopolski. Poznań w tej kategorii zyskał uznanie 82% respondantów z dużą przewaga nad innymi miastami. Średnia dla całej czwórki wyniosła 70%. Ogólnie komunikację miejską najlepiej oceniono w Warszawie (81%), Poznań zajął drugie miejsce (80%).

- My w Poznaniu jesteśmy bardzo zadowoleni z ocen kibiców jeśli chodzi o organizację Turnieju, transport miejski, strefę kibica czy też jakość pracy wolontariuszy. Tu bowiem dostaliśmy od kibiców najwyższe noty ze wszystkich czterech miast. Jest to bardzo budujące i pokazuje, że jako organizatorzy stanęliśmy na wysokości zadania - komentuje wyniki Prezydent Ryszard Grobleny.

Autor: AB / Źródło: Urząd Miasta Poznania

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Poznań | Grzegorz Babicz