Kibice wybrali kolej

Poznań

kolejna2012.plChorwaccy kibice na poznańskim dworcu

Poznański dworzec w ostatnich dniach był na przemian to zielony, to czerwono-biały. Kibice z Irlandii i Chorwacji wybierali kolej jako środek transportu w czasie Euro 2012. Włosi wybrali podróż samolotami.

Kibiców chorwackich, w dniu meczu, przywoził rankiem i odwoził w nocy specjalny międzynarodowy pociąg wprost z Zagrzebia.

Irlandczycy po pierwszym meczu w Poznaniu, przez kolejne dni, wyjeżdżali polskimi, rejsowymi pociągami do Gdańska by tam dopingować swoich piłkarzy. Chętnych do wyjazdu było tak wielu, że niemal każdy skład musiał być wzmacniany dodatkowymi wagonami. Przez dworzec w Poznaniu przewinęło się około tysiąca Chorwatów i dwa razy tyle Irlandczyków.

Pociągami z Gdańska przyjeżdżali tylko pojedynczy kibice z Włoch.

Specjalne pociągi

Dla kibiców, którzy w Poznaniu oglądali mecz Włochy-Chorwacja, PKP Intercity uruchomiło aż 18 pociągów, w tym 3 dodatkowe. W kilkunastu pociągach do Amsterdamu, Berlina, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Warszawy przewoźnik zapewnił ponad 9 tys. miejsc.

Przewozy Regionalne uruchomiły 12 pociągów, które kursowały na odcinku Poznań Główny-Poznań Górczyn, zapewniając szybki dojazd z centrum miasta, na przystanek kolejowy, położony najbliżej stadionu piłkarskiego. Ponadto po meczu, specjalnie dla kibiców udających się w kierunku Gniezna, Konina, Krzyża, Piły, Leszna czy Zbąszynka spółka przygotowała 7 specjalnych pociągów REGIO.

Autor: FC/par / Źródło: kolejna2012.pl

Źródło zdjęcia głównego: kolejna2012.pl