Dźgnął rowerzystkę nożem, ostrze zatrzymało się na telefonie. Jest portret pamięciowy napastnika

TVN24 | Poznań

Autor:
aa,
MAK
Źródło:
TVN24
Policja publikuje portret pamięciowy nożownika TVN24
wideo 2/4
TVN24Policja publikuje portret pamięciowy nożownika

Jechała wieczorem rowerem, nagle zatrzymał ją nieznany mężczyzna i zażądał pieniędzy. Gdy odmówiła, wyciągnął nóż, dźgnął ją w okolice klatki piersiowej, po czym uciekł. 28-latce cudem nic się nie stało, bo ostrze zatrzymało się na telefonie, który miała w kieszonce. Kępińska policja publikuje teraz portret pamięciowy napastnika i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Rowerzystka została zaatakowana 8 czerwca po godzinie 22. Dokładnie do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Ruchu Oporu. To tam nieznany mężczyzna zatrzymał 28-latkę. - Zażądał od kobiety pieniędzy. Na razie nie udzielamy informacji dotyczącej tego, o jaką kwotę chodziło. Gdy 28-latka odmówiła wydania gotówki, napastnik wyciągnął przedmiot przypominający nóż i dźgnął nim kobietę w okolicę klatki piersiowej. Na szczęście kobiecie nic się nie stało, bo ostrze zatrzymało się na jej telefonie komórkowym – mówi tvn24.pl Rafał Stramowski, rzecznik policji w Kępnie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Sprawca uciekł, bo spłoszyli go znajomi kobiety. Od razu o zdarzeniu poinformowano policję.

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci stworzyli portret pamięciowy mężczyzny. Jest to mężczyzna w wieku 25-30 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 165 centymetrów. W chwili napadu ubrany był w ciemne spodnie dresowe, ciemną bluzę z kapturem - mówi sierżant Stramowski.

Portret pamięciowy sprawcyKPP Kępno

Policja prosi o pomoc

Policja apeluje, by wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny, zgłaszały się do komendy w Kępnie.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informację proszeni są o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kępnie - tel. 47 77 56 200 lub bezpośrednio z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Napastnik pojawił się na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Ruchu OporuGoogle Streetview

Autor:aa, MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kępno